O nas

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego od 13 lat realizuje zadania związane z rozwojem i popularyzacją łucznictwa tradycyjnego i konnego w Polsce. W naszej historii wielokrotnie organizowaliśmy i współorganizowaliśmy zawody rangi międzynarodowej i krajowej.

Członkowie Stowarzyszenia to osoby czynnie angażujące się w projekty dotyczące szkoleń młodzieży i dorosłych, działające w kraju i na arenie międzynarodowej. To specjaliści w ogromną wiedza teoretyczną oraz praktycy sportu i znakomici szkoleniowcy.

Nasi członkowie mają bardzo duży wkład w rozwój łucznictwa konnego w kraju i za granicą, czego potwierdzeniem jest ich aktywny udział w strukturach międzynarodowych organizacji WHAF (Światowa Federacja Łucznictwa Konnego) i IHAA (Międzynarodowe Zrzeszenie Łuczników Konnych). Wielu z nich to znakomici sportowcy, odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej, zdobywcy wielu medali na zawodach rangi mistrzowskiej.

Stowarzyszenie jest aktywne w strukturach międzynarodowych organizacji łucznictwa konnego. Jesteśmy jedynym członkiem organizacji międzynarodowych.

Logotyp Światowej Federacji Łucznictwa Konnego Logo Międzynarodowego Zrzeszenia Łuczników Konnych