Pokazy

Pokazy

5 września 2020 r. na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, odbędzie się X Dzień Tradycji Rzeczpospolitej -Bitwa pod Hodowem – Polskie Termopile!.

To cyklicznie wydarzenie historyczne organizowane przez lokalnych pasjonatów. Każda z edycji w/w, spotykała się z dużym zainteresowaniem. Naszą misją jest bowiem promowanie szczególnych wydarzeń z historii Polski w celu budowania pozytywnych wartości. X Dzień Tradycji Rzeczpospolitej to przedsięwzięcie o wymiarze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym, odwołujące się do symboliki narodowej.


W ramach tegorocznego wydarzenia, kilkudziesięciu rekonstruktorów, przybliży odbiorcom historię Polski. To niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia żywej lekcji historii, która w sposób obrazowy dzięki transmisji online przybliży odbiorcom z całej Polski, kulturę i obyczaje panujące w I Rzeczypospolitej. Mamy nadzieję, że nasze niestandardowe działania wokół tradycyjnych wydarzeń, przyczynią się do popularyzacji historii oraz wzmocnienia poczucia tożsamości narodowej.


Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie wkrótce zostanie udostępniony link do streamingu, umożliwiającemu oglądanie na żywo rekonstrukcji Bitwy pod Hodowem z 1694 r. (widowisko Husaria kontra Tatarzy).

05.09.20r. g. 18.00 REKONSTRUKCJA BITWY POD HODOWEM

LINK DO WYDARZENIA NA FB: https://www.facebook.com/events/315464923201779

ORGANIZATORZY:
Fundacja Obowiązek Polski, Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, AMM Archery

PATRONAT HONOROWY:
• Wojewoda Podlaski
• Marszałek Województwa Podlaskiego
• Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku
• Burmistrz Wasilkowa

PATRONAT MEDIALNY
• TVP S.A., Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, Radio Jard, Radio I,Bia24,wSieci Historii, Historykon, historg.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

KONTAKT:
Dariusz Wasilewski tel. 660 461 462

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation